3D-моделювання та 3D-друк

STEM-ЦЕНТР "ЦИФРОВІ ЕРУДИТИ"

Мікроконтролер Arduino

STEM-ЦЕНТР "ЦИФРОВІ ЕРУДИТИ"

LEGO робототехніка

STEM-ЦЕНТР "ЦИФРОВІ ЕРУДИТИ"

Математичне оригамі

STEM-ЦЕНТР "ЦИФРОВІ ЕРУДИТИ"

SScience
Наука
icon
TTechnology
Технології
icon
EEngineering
Інженерія
icon
MMathematics
Математика
icon

Про STEM-центр

Мета STEM-центру:

  • формування наукового світогляду та критичного мислення,творчих здібностей особистості молодої людини в умовах становлення інформаційного суспільства та економіки знань

Завдання STEM-центру:

  • мотивація учнів та студентів до освіти в науково-технічній сфері та подальшого розвитку наукової кар’єри;
  • стимулювання досліджень і винаходів у STEM-галузях;
  • розвиток наукового кадрового потенціалу країни.

Напрями роботи STEM-центру:

  • створення стратегічного партнерства між університетом, середніми школами та підприємствами;
  • проведення Днів науки як в університеті, так і у інших освітніх закладах;
  • проведення університетських олімпіад із програмування та ІТ;
  • робота з обдарованою учнівською молоддю шляхом проведення конкурсів, майстер-класів, тренінгів і навчальних квестів.
Case

Бажаєте відвідати нас?

Залишити заявку на екскурсію можна за допомогою форми нижче
Case

Що таке STEM?

STEM-освіта – це низка чи послідовність курсів або програм навчання, яка готує учнів до успішного працевлаштування, до освіти після школи або для того й іншого, вимагає різних і більш технічно складних навичок, зокрема із застосуванням математичних знань і наукових понять.

STEM (S - science, T - technology – Е-engineering – М-mathematics). Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Це напрям в освіті, при якому в навчальних програмах посилюється природничонауковий компонент + інноваційні технології. Технології використовують навіть у вивченні творчих, мистецьких дисциплін.

Чому STEM-освіта так актуальна? Стрімка еволюція технологій веде до того, що незабаром найбільш популярними та перспективними на планеті фахівцями стануть програмісти, IT-фахівці, інженери, професіонали в галузі високих технологій і т.д. У віддаленому майбутньому з'являться професії, про які зараз навіть уявити важко, всі вони будуть пов'язані з технологією і високо технологічним виробництвом на стику з природничими науками. Особливо будуть затребувані фахівці біо- та нано-технологій.

Case

Проєкт
"Друге життя замків Тернопільщини"

Ідея проєкту полягає в комп'ютерній реконструкції зруйнованих замків, що знаходяться на території Тернопільської області. На сьогодні створено і роздруковано більш як 15 3D-моделей замків у масшьтабі 1:300.

ДОКЛАДНІШЕ
Author
Згідно з концепцією, навчальні методики та навчальні програми STEM-освіти будуть спрямовані на формування компетентностей, які є актуальними на ринку праці. Зокрема, це критичне і алгоритмічне мислення, навички оброблення інформації й аналізу даних, цифрова грамотність, креативні якості та навички комунікації.
Quote
Author
запровадження STEM-освіти дозволить вчителям наочніше пояснювати необхідний матеріал і допоможе учням ще зі школи вчитися критичному мисленню та комбінувати отримані знання для вирішення реальних життєвих ситуацій
Quote

Про STEM-освіту

Останні новини

На сторінку новин
січень 14, 2021
Фахівці ТНПУ опановують технології майбутнього
Розуміючи виклики та тренди у цифровізації суспільства, в рамках роботи STEM-центру ТНПУ та задля розробки інноваційних силабусів курсів, що входять до підготовки майбутніх спеціалістів, зокрема за спеціальністю «Інженерія ігрових проєктів», 14 січня 2021 року доцент кафедри інформатики та методики її навчання Барна.О.В. брала участь у роботі міжнародного STEAM-семінару, який організовувався компанією MarshallCavendishEducation (Сингапур)«AV/VR in digital education programs».
лютий 05, 2020
Профорієнтація учнів щодо STEM-професій на фізико-математичному факультет ТНПУ ім. В.Гнатюка
У рамках профорієнтаційної роботи колективом кафедри інформатики та методики її навчання (Н. Р.Балик, С. В. Мартинюк, Г. Р. Генсерук, Г. М. Скасків, С. О. Лещук та студенти А. Сеньків, І. Матушевська, А. Мельник) для учнів ТНВК ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 (учитель Н. П. Момот) було проведено екскурсію у STEM-центрі та серію майстер-класів.
листопад 20, 2019
Освітня робототехніка: в контексті реалізації Концепції «Нова українська школа»
20 листопада 2019 року в контексті реалізації Концепції «Нова українська школа» відбувся тренінг «Використання елементів робототехніки в освітньому процесі» на базі STEM-центру кафедри інформатики та методики її навчання фізико-математичного факультету. Тренінг провела канд. пед. наук, доц. Карабін О. Й. для студентів спеціальності 013 Початкова освіта, 012 Дошкільна освіта.
листопад 05, 2019
Викладачі та студенти фізико-математичного факультету проводять профорієнтацію у STEM-центрі
Цікаві профорієнтаційні екскурсії організовують викладачі кафедри інформатики та методики її навчання разом із студентами спеціальності «Інформатика». 5 листопада 2019 року у STEM-центр завітали учні 9-В класу Тернопільського закладу загальної середньої освіти № 24 (учитель інформатики – О.В. Щур). У програмі STEM-екскурсії, яку організували завідувач кафедри Н.Р. Балик, викладач Н.Б. Маланюк, студенти груп І-43 та Іс-24.
жовтень 12, 2019
Фізматівці на наукових пікніках у Чорткові
12 жовтня студенти Яценяк Дарія, Гарах Ольга, Ласько Зоряна та викладачі Барна О.В., Генсерук Г.П., Грод І.М., Мартинюк С.В. представляли фізико-математичний факультет Тернопільського національного педагогічного університету на Наукових пікніках у місті Чорткові.
квітень 10, 2019
Майстер-клас «Створення 3D-моделей та їх 3D-друк»
10 квітня 2019 року для більше 25 учителів інформатики та математики Лановецького району було проведено майстер-клас «Створення 3D-моделей та їх 3D-друк».
квітень 09, 2019
Екскурсія «Ознайомлення із STEM- професією архітектор інтернету речей»
9 квітня 2019 року для студентів спеціальності «Туризм» Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола було проведено екскурсію «Ознайомлення із STEM- професією архітектор інтернету речей»
квітень 08, 2019
Ознайомлення із професією майбутнього «Дизайнер інтерактивного контенту»
Саме з такою професією, яка передбачає проектування інтерактивного контенту, роботу із доповненою реальністю та їх застосуванням у кібербезпеці знайомились вчителі Чортківського району на семінарі.
березень 27, 2019
Фестиваль "STEM-весна"
У рамках реалізації проекту «Популяризація STEM-професій» (за підтримки ТНПУ імені Володимира Гнатюка та представників Британської ради «Активні громадяни») колективом кафедри інформатики та методики її навчання27 березня 2019 року для більше 30 дітей працівників ТНПУ було проведено фестиваль «STEM-весна»

Партнери