Європейський тиждень коду

17 жовтня 2016 року у  STEM-центрі «Цифрові ерудити» фізико-математичного факультету спільно із Управлінням освіти та науки Тернопільської державної адміністрації під егідою EU Code Week Ambassadors в Україні розпочався Європейський тиждень коду. Ініціатива викладачів кафедри інформатики та методики її викладання та волонтерів STEM-центру має на меті сприяння підвищенню цифрової грамотності  тернополян  і залученню учнів і студентів до роботи в сучасних комп’ютерних лабораторіях, роботизованих систем та використання інтелектуального ресурсу науковців Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Першими відкрили заходи студенти та викладачі фізико-математичного факультету, які успішно пройшли випробування Години коду на загальноєвропейській платформі. 18 жовтня факультет відвідали учні  та вчителі із 12 тернопільських шкіл: 88 учні 5-11 класів брали участь у майстер-класі з програмування, проходили годину коду, відвідали воркшопи з проектування та програмування роботів на платформах Lego та Arduino, ознайомились із технологією 3D-друку. Формування навичок кодування не тільки сприяє розвитку критичного мислення молоді та навичок цілепокладання,  а й підвищує цифрові навички для оволодіння майбутніми професіями у сфері ІТ. Такі заходи сприяють мотивації учнів у сфері науки, інженерії, програмування, фізики та математики. А ще учні, не дивлячись на напружений та насичений різними активностями день,  повернулись окрилені успіхом, із розумінням куди рухатись далі, де застосувати набуті знання та уміння у практичному житті, як навчатись так, щоб бути корисними своїй родині та країні. Окремі учасники отримали цінні подарунки та сертифікати, а усі, і що найголовніше, – море позитиву та цікавих ідей. Такі дійства у педагогічному університеті продовжуватимуться до кінця тижня. Згідно реєстрації очікується ще понад 300 учасників із навчальних закладів Тернопільської області.

Сюжет телеканалу ІНТБ
VISION Тернопіль “У Тернополі відзначають європейський тиждень коду”

Updated: жовтень 17, 2016

3-D принтер до Всесвітнього дня науки