Друге життя замків Тернопілля

Кременецький замок

Фортифікаційна оборонна споруда в м. Кременець Тернопільської області. Побудований на стрімкій горі Бона (397 м над рівнем моря) з каменю-вапняку. Дитинець — у її західній найнеприступнішій частині (ширина — 65, довжина — 135 м). Його споруда належить до найдавніших та найнеприступніших фортець Західної України.

ДОКЛАДНІШЕ

Теребовлянський замок

На високій горі над містом збереглися руїни замку, збудованого на місці давньоруського городища. Мурована фортеця виникла в 1366 р. Пізнішої перебудови твердиня зазнала 1631 року. Територія фортеці – приблизно 120 на 60 м. Замкове подвір’я, нерегулярне в плані, оточене товстезними стінами їх товщина доходила до 4-5 метрів.

ДОКЛАДНІШЕ

Сидорівський замок

Історія Сидорівського замку пов'язана, насамперед, з родиною Калиновських гербу Калинова, в них це був родовий замок. Тут гетьман Марцін Калиновський на острівці, утвореному річками Суходіл та Слобідка, наказав поставити на горі в 1640 році кам'яний замок. Замок мав форму острів- ця та розміри 30 на 178 метри.

ДОКЛАДНІШЕ

Бучацький замок

Бучацький замок розміщений на правобережжі річки Стрипа, у місті Бучач Тернопільської області, на скелястій височині.

ДОКЛАДНІШЕ

Кудринецький замок

Кудринецький замок — фортифікаційна споруда у селі Кудринці Борщівського району Тернопільської області. Він розміщений на високій крутій горі Стрілка, над річкою Збруч. Замок побудував польський шляхтич Гербурт на початку XVII ст., а вже у XVIII ст. був реконструйованим.

ДОКЛАДНІШЕ

Микулинецький замок

Микулинецький замок розташований в смт. Микулинці Тернопільської області. Замок кам'яний у вигляді квадрата. На трьох його кутах є круглі вежі, які мали три яруси з бійницями для гармат. Із західного боку замку був глибокий рів зі звідним мостом і брамою, а другий в’їзд — зі східної сторони. Усередині фортеці були житлові будинки, а під ними льохи й підземні ходи, які зараз завалені.

ДОКЛАДНІШЕ

Підзамочківський замок

Підзамочок-замок— фортифікаційна споруда бастіонного типу. Розташовано на плоскогір'ї на стрімкому лівому березі річки Стрипа на заході села Підзамочок Бучацького району Тернопільської області.

ДОКЛАДНІШЕ

Скалатський замок

Скалатський замок знаходиться у південно-західній частині міста Скалат Тернопільської області, у заплаві річки Гнилої. Замок зведено коштом Кшиштофа Віхровського гербу Помян у 1630 р. За планом — це чотирикутник зі сторонами 92, 72, 72 i 63 метри. Кути замку були зміцнені чотирма вежами. Для спорудження використовувався ламаний камінь. Як твердять краєзнавці, підземні ходи від замку тягнуться до містечка Гримайлів.

ДОКЛАДНІШЕ

Чортківський замок

Чортківський замок — фортифікаційна споруда, знаходиться у місті Чорткові Тернопільської області, під горою Вигнанка, на лівому березі Серету. Укріплення замку було зведено наприкінці XIV ст. власником міста Єжи Чартковським.

ДОКЛАДНІШЕ

Язловецький замок

Язловецький замок — комплекс оборонно-житлових споруд (замок, палац) XIV–XVII століття в селі Язловець Бучацького району Тернопільської області.

ДОКЛАДНІШЕ