Пн-Пт 9am-5pm
Язловецький замок
Язловецький замок — комплекс оборонно-житлових споруд (замок, палац) XIV–XVII століття в селі Язловець Бучацького району Тернопільської області.
У 1436 році вперше згадується в документах як резиденція феодалів Бучацьких гербу Абданк. Замок захищався скелястим урвищем на заході і широким ровом на сході.
У XIII–XIV ст. споруджено видовжений п'ятикутник (980 м2) із невеликою баштою. Її стіна укладена із домішками гіпсу, тому є гіпотеза, що ця башта є найстаршою.
У 1448 році зі східного боку прибудували оборонні мури (1180 м2), а також житловий будинок.
Воєвода Єжи Язловецький добудував з південно-західного боку замку потужну п'ятиярусну башту-донжона (п'я-тий ярус не зберігся) з потрійними бійницями для перехресного вогню, а на місці рову збудував двоповерховий будинок.
Миколай та Геронім Язловецькі в західному дитинці з північного боку прибудували велику півкруглу бастею (через що розібрали старий будинок з криницею), а також перебудували західну та північну стіни, біля яких спорудили новий житловий будинок.
У 1599 році в східному дитинці до південної стіни прибудовано каплицю, а до північної — двоповерховий дім.
У 1649–1658 роках Александер Конєцпольський оточує замок зі сходу. 3 півдня і заходу зовнішнім оборонним поясом — нижнім замком, східна частина якого складається з двох з'єднаних стіною квадратних башт, одна з яких була надбрамною з підйомним мостом (не збереглася); а західна частина — з прямокутного двоповерхового казематного будинку з арочним проїздом і двома наріжними бастіонами з бійницями та бастеями.
У 1747 році будівлю було реконструйовано і добудовано два бічні крила, які увібрали оборонні стіни нижнього замку. Тоді ж Станіслав Понятовський сприяв перебудові нижнього замку на палац П-подібного вигляду із каменю із цегли. Великий парадний двір замку з'єднується наскрізним проїздом з парком.