Пн-Пт 9am-5pm
Скалатський замок
Скалатський замок знаходиться у південно-західній частині міста Скалат Тернопільської області, у заплаві річки Гнилої. Замок зведено коштом Кшиштофа Віхровського гербу Помян у 1630 р. За планом — це чотирикутник зі сторонами 92, 72, 72 i 63 метри. Кути замку були зміцнені чотирма вежами. Для спорудження використовувався ламаний камінь. Як твердять краєзнавці, підземні ходи від замку тягнуться до містечка Гримайлів.
Скалатський замок знаходиться у південно-західній частині міста Скалат Тернопільської області, у заплаві річки Гнилої.
Замок зведено коштом Кшиштофа Віхровського гербу Помян у 1630 р. За планом — це чотирикутник зі сторонами 92, 72, 72 i 63 метри. Кути замку були зміцнені чотирма вежами. Для спорудження використовувався ламаний камінь. Як твердять краєзнавці, підземні ходи від замку тягнуться до містечка Гримайлів.
Замок постраждав під час Хмельниччини (1648–1651). Наприкінці XVII ст. замок був відновлений новим власником Яном Фірлеєм і використовував як своє помешкання.
Наприкінці XIX ст. коштом графа Ростовського проведено реставрацію веж в історичному стилі. Під час Першої світової війни замок був сильно пошкоджений. Після Другої світової війни територію замку використовували для господарських потреб міста і також використовувався як танцмайданчик.
У 1960-ті роки відновлено кутові вежі. У 1990 році архітектори I. Андрушко, Л. Ліщинський, Ю. Курець під керівництвом Гайди розробили ескіз реставрації та виведення замку з аварійного стану: покриття веж новою дахівкою, а оборонних мурів — гонтом, розчищення стрільниць, а також відновлення опалювальної системи оборонних веж.
Станом на 2000-і роки стіни замку відновлено на висоту зросту людини. Вежі відновлені до дахів, вкриті черепицею. Наприкінці 2000-х років черепичне покриття трьох веж замку було відновлене, зміцнено фундамент і стіни.
Усередині замку археологи віднайшли рештки земляних валів, що припускає існування тут дерев'яної фортеці. Існують плани перетворення однієї з веж замку на музей, а іншої — на готель.