Сидорівський замок

Історія Сидорівського замку пов'язана, насамперед, з родиною Калиновських гербу Калинова, в них це був родовий замок. Тут гетьман Марцін Калиновський на острівці, утвореному річками Суходіл та Слобідка, наказав поставити на горі в 1640 році кам'яний замок. Замок мав форму острів- ця та розміри 30 на 178 метри.

Post
play

Сидорівський замок — оборонна споруда середини XVII ст. в селі Сидорів Тернопільської області. Зведений на високому пагорбі, що омивається з трьох боків річкою. Замок мав сім веж і витягнуту з півночі на південь форму. Довжина замку з півдня на північ становить 178 метрів, а з заходу на схід - 30 метрів.

Історія Сидорівського замку пов'язана, насамперед, з родиною Калиновських гербу Калинова, в них це був родовий замок. Тут гетьман Марцін Калиновський на острівці, утвореному річками Суходіл та Слобідка, наказав поставити на горі в 1640 році кам'яний замок. Замок мав форму острівця та розміри 30 на 178 метри.

У 1672 році на замок була здійснена турецька навала. Через три роки його знову зайняли турки, які знищили замок. Пізніше замок відбудовувався за сприяння нащадка роду кам'янецького каштеляна Марціна Калиновського.

З початком XVIII ст. втратив оборонне значення і занепав.

На початку XIX ст. замок купив Ігнацій Пайгерт і так Сидорів перейшов до родини Пайгертів. Поет і художник Юзеф Пайгерт мав тут величезну бібліотеку. Останні з родини Пайгертів не дбали про замок і він почав занепадати.

На теперішній час південно-східна частина замку повністю зруйнована. Найкраще збереглась північна частина замку, де домінує двоярусна трикутна в плані та дещо закруглена ззовні дозорна башта. Також збереглася в напівзруйнованому стані південна напівкругла двоярусна бастея з в'їздною аркою та контрфорсами.